Publicado el

Somiant amb els grans

El nom d’Andorra es destaca dins de l’àmbit futbolístic gràcies a l’Inter Club d’Escaldes. El rendiment del nostre equip durant el 2021 capturen les mirades de la premsa internacional.

El mitjà austríac The Sweeper destaca l’Inter d’Escaldes com a un dels vuit equips imbatuts en totes les competicions de Lliga de tota Europa, considerant un total de 725 clubs en l’estadística.

Les cinc victòries i cinc empats del nostre equip aconseguits a la Lliga 2021-22 fa que el nostre equip comparteixi aquesta condició únicament amb equips de renom com l’FC Porto i Sporting Clube de Portugal, Partizan de Belgrad (Sèrbia), Olympiacos de Grècia i Hapoel Be’er Sheva d’Israel, a més de l’Hibernians de Malta i el Lincoln Red Imps de Gibraltar, sensació durant l’estiu després de classificar a la fase de grups de la UEFA Conference League.

L’Inter, un altre cop, entre els grans (imatge: Goal.com)

L’INTER, CARA VISIBLE A EUROPA

Un altre mitjà internacional, en aquest cas el prestigiós Goal, destaca l’Inter com al millor d’Andorra en el seu tradicional resum de campions de cada país. La imatge commou en veure el nostre escut al costat de colossos com l’Atlètico de Madrid, l’Inter de Milà, el Manchester City, Bayern Múnich i l’Ajax, entre d’altres.

En cas que el nostre equip mantingui el capdavant de la lliga fins al final de la temporada, The Sweeper adverteix que l’Inter no s’enfrontarà als campions de Kosovo ni de les Illes Fèroe a la Ronda Preliminar de la UEFA Champions League, per disputar-se el 21 i 24 de juny de 2022 en una seu per determinar.

Els nou càlcul dels coeficients de les federacions europees ha provocat que Islàndia i Estònia s’integren a la fase prèvia que també hi disputen els representants d’Andorra i San Marino. De fet, els nouvinguts ja tenen els seus campions: el Vikingur Reykjavik i l’FCI Levadia Tallinn.

L’Inter contra el Prishtina de Kosovo. Un partit que no es repetirà a la Ronda Preliminar de la UEFA Champions League, en cas que el nostre equip hi classifiqués.