Publicado el

Un 2021 inoblidable

Serem més. Aquest lema ens ha acompanyat des que vam reformular-nos com a club fa sis anys i, quan fem un repàs del que vam viure l’any 2021, s’adapta perfectament a la nostra superació. Fites d’èxit que l’Inter no solament vol recordar sinó també, tornar a superar.

GENER

21: L’Inter guanya la seva primera Supercopa d’Andorra, després d’imposar-se a l’FC Santa Coloma per 2-0 amb gols de Jordi Betriu i Ilde Lima.

La Supercopa 2020, disputada el gener de 2021 per motius de la pandèmia, va ser guanyada per l’Inter

FEBRER

22:  Antonio Rodríguez Saravia, més conegut com a ‘Rodri’, deixa el seu càrrec de mànager esportiu per incorporar-se al cos tècnic del Villarreal CF, que posteriorment va ser campió de la UEFA Europa League. Otger Canals i Josep Manel Ayala assumeixen una dupla tècnica per comandar el primer equip.

28: L’Inter estrena una nova samarreta commemorativa, la groga, per col·laborar amb l’Associació de Malalties Minoritàries d’Andorra. Les samarretes van ser subhastades per Gol Solidari.

L’Inter celebrant el triomf davant el CE Carroi el Dia Mundial de les Malaties Minoritàries

MARÇ

6: Torna la competició oficial per al futbol base, després de més d’un any sense partits amb punts en disputa a causa de la pandèmia. Bona part de l’Escola de l’Inter ha estat protagonista el dia de la represa de les competicions.

14: Una nova samarreta commemorativa, la lila, va ser presentada per l’Inter, ara per celebrar el Dia Internacional de la Dona Treballadora.

El Cadet va ser el primer equip de l’Inter que va retornara les competicions

ABRIL

29: Per quarta temporada consecutiva, l’Inter aconsegueix la Llicència UEFA. D’aquesta manera, no solament el nostre club queda autoritzat per disputar competicions continentals, sinó també es consolida el bon moment institucional de l’Inter.

L’Inter, autoritzat per disputar competicions europees

MAIG

5: L’Inter fa oficial el patrocini per al primer equip de Common Goal, la prestigiosa iniciativa solidària encapçalada per l’espanyol Juan Mata.

16: L’Inter d’Escaldes assoleix el títol de la Lliga Nacional per segon cop en la història, després de golejar l’Atlètic Escaldes per 4-0 i ser inassolible per a la resta de perseguidors al play-off pel títol. Novament, el nostre club garanteix la disputa de competicions europees.

L’Inter aixeca el seu segon títol de Primera Divisió

JUNY

14: Alberto Lopo, exjugador de l’Inter i amb més de 400 partits a la Primera Divisió espanyola, s’estrena a les banquetes com a entrenador del primer equip i amb l’objectiu de comandar l’Inter a les competicions europees.

22: L’Inter d’Escaldes fa història en aconseguir la seva primera victòria internacional. Amb gol de Jordi Betriu, el nostre equip s’imposa l’HB, campió de les Illes Fèroe, i classifica a la final de la Ronda Preliminar de la UEFA Champions League.

Primera victòria a les competicions europees

JULIOL

22: L’Inter torna a aconseguir un triomf internacional, ara per la UEFA Conference League davant el KF Teuta a l’estadi Niko Dovana de Durrës, mateix camp de la victòria anterior contra l’HB. El nostre equip va guanyar per 2-0, amb gols de Genís Soldevila.

Durrës, la ciutat d’Albània beneïda per a l’Inter

AGOST

5: L’Inter signa un conveni amb la Fundació Biot per potenciar els valors i contribuir amb el desenvolupament dels nostres jugadors.

10: Fede Bessone és presentat com a entrenador del primer equip. L’exdefensa del nostre equip va posar punt final a la seva carrera com a jugador i tot seguit assumeix el seu nou càrrec per encapçalar el cos tècnic de l’Inter.

Fede Bessone, nou entrenador de l’Inter

SETEMBRE

12: L’Inter aconsegueix la seva segona Supercopa d’Andorra, després de batre la UE Sant Julià, campió de l’última versió de la Copa Constitució, per 2-1, amb gols de Genís Soldevila i Gerard Artigas.

14: Víctor Casadesús s’incorpora al primer equip de l’Inter d’Escaldes. Des d’Alberto Lopo que el nostre equip no incorporava un jugador amb una vasta trajectòria a la Primera Divisió espanyola. El davanter és també un dels jugadors amb més renom a la història de la Lliga Nacional.

L’Inter, un altre cop Supercampió

OCTUBRE

27: L’Inter un altre cop es vesteix de rosa, tal com la temporada 2019-20, per conscienciar sobre la lluita contra el càncer de mama. Les samarretes van ser subhastades per Gol Solidari en benefici d’Assandca.

L’Inter disputa el seu partit contra l’FC Santa Coloma amb la samarreta rosa

NOVEMBRE

27: La nostra Escola tanca amb bones sensacions la temporada de tardor en la modalitat de futbol sobre gespa. Seria l’últim curs de futbol base dut a terme amb normalitat, ja que la continuació de la temporada ha estat interrompuda per la neu i la Covid-19.

Un curiós partit entre els equips A i B va tancar la temporada de tardor de la nostra Escola

DESEMBRE

24: L’Inter fa oficial la realització d’un nou partit contra el Futbol Club Andorra. L’amistós, anomenat Derbi Andorrà per enfrontar el campió i el degà d’Andorra, es juga el 5 de gener a l’estadi Nacional.

Sergio Moreno i Marc Pedraza, dos capitans al Derbi Andorrà