Publicado el

Un gran esforç

Un altre cop, l’Inter d’Escaldes acaba el Derbi Andorrà amb bones sensacions. En el primer partit de l’any 2022, el nostre equip competeix de gran manera davant un FC Andorra molt superior.

La derrota per 2-1 demostra el bon treball de l’Inter, que ha resistit durant tot el partit el joc associat i el canvi de velocitats que han fet l’FC Andorra en posicions de capdavant a la Primera RFEF. El nostre equip, a més, es presentava amb 10 baixes, entre lesionats i afectats per la Covid-19, contra un equip amb gairebé tots els seus efectius abans del seu partit oficial contra el Real Madrid Castilla.

L’històric Josep Maria Cabanes, present al Derbi Andorrà

L’Inter és el primer equip de la lliga andorrana que aconsegueix marcar un gol a l’FC Andorra, des que Gerard Piqué va encapçalar el seu nou projecte esportiu, en partits amistosos: el golàs d’Ahmed Belhadji al minut 47, amb un xut creuat a l’escaire del porter Nico Ratti, ha estat l’empat transitori d’un Inter que marxa de l’Estadi Nacional amb un bon gust de boca malgrat la derrota.

AJORNADA LA REPRESA DE LA LLIGA

El Derbi Andorrà servia per a l’Inter que reprenia la Lliga 2021-22 aquest diumenge, contra la UE Engordany. Finalment, el partit ha estat ajornat per al dijous 3 de febrer a les 16 hores, al Centre d’Entrenament de la FAF.

El gol d’Ahmed Belhadji ha estat l’1-1 momentani