Publicado el

Algun dia havia de passar

Fi a la imbatibilitat de l’Inter d’Escaldes en competicions nacionals de la temporada 2021-22. El nostre equip cau en un partit increïble contra l’FC Santa Coloma.

L’Inter ha perdut per 3-2, malgrat disposar les millors oportunitats en atac. De fet, el nostre equip no ha tingut encert en almenys tres ocasions, a més d’un parell de faltes a l’interior de l’àrea rival sense càstig. Mèrit del rival, doncs, per aprofitar les oportunitats davant la porteria de l’Inter, juntament amb el seu ordre defensiu.

Falta contra Joel Paredes dins de l’àrea, desestimada per l’àrbitre.

És la primera derrota oficial de l’Inter en més de sis mesos, ja que l’últim partit perdut havia estat contra el KF Teuta, pel partit de tornada de la segona ronda classificatòria de la UEFA Conference League 21-22, el 22 de juliol de 2021. L’Inter deixa enrere la seva millor ratxa de la història, amb 14 partits oficials sense derrotes. Com si no n’hi hagués prou, l’FC Santa Coloma s’imposa a l’Inter per primer cop després de 15 partits.

Inter d’Escaldes tindrà una nova oportunitat per recuperar-se dijous, quan jugui el seu partit ajornat de la jornada 11 contra la UE Engordany.

Debut d’Alberto Espeso amb la samarreta de l’Inter