Publicado el

Les noies són Inter

L’equip Femení de l’Inter Club d’Escaldes fa història: amb quatre anys de vida, és el primer cop que les nostres noies protagonitzen un partit internacional. I ho han fet molt bé.

L’FC Pirineus, club dedicat únicament al futbol femení, va ser el convidat de luxe al Prat del Roure de la nostra parròquia, per disputar un amistós diumenge contra el nostre equip de noies.

Clàudia Balielles, de bona actuació davant l’FC Pirineus

Les nostres jugadores, habituades a les competicions nacionals en format Futbol-5, van fer un gran esforç davant un rival amb el costum de dimensions diferents i a un ritme superior de competència en les categories catalanes.

Va ser triomf per a l’equip visitant, però el resultat va passar a segon pla. Més important hi era l’experiència guanyada per les nostres noies, d’enfrontar-se a nenes de fora del país i escriure un nou capítol a la història del nostre Femení.

Meravellosa jornada, amb el suport permanent de les famílies de les jugadores