Publicado el

Creure-hi

Fins al final. La consigna és molt clara i l’Inter d’Escaldes ho sap. Amb un altre triomf als últims minuts, el nostre equip manté la primera posició de la Lliga Nacional 2021-22.

Victòria per la mínima contra la UE Sant Julià, res de fàcil per tancar la segona volta de la competició: amb l’equip lauredià fent pressió al migcamp, l’Inter ha tingut dificultats per generar futbol. Una cosa molt diferent de la segona part, amb un Inter més vertical i amb més oportunitats de cara a la porteria rival.

Onzè partit de la temporada de l’Inter amb la porteria a zero

Més enllà de l’ordre dels lauredians per resistir els atacs del líder, novament s’hi ha vist un Inter amb calma per mantenir la seva estratègia en atac. Tant és així que Gerard Artigas ha aprofitat una bona jugada per obtenir l’única xifra del partit al minut 87. És el vuitè gol en tota la temporada de l’Inter en el tram de minuts 75 i 90, el preferit del nostre equip per anotar.

Inter manté el capdavant de la classificació amb 29 punts, compartint el liderat amb l’Atlètic Escaldes. La pròxima jornada, el nostre equip comença la tercera volta de la Lliga contra l’FC Ordino, sisè classificat.

Jordi Roca ha acabat el partit com a capità de l’Inter