Publicado el

Cap amunt

L’Inter Club d’Escaldes continua al capdavant de la classificació de la Lliga Nacional 2021-22. El nostre equip ha mantingut la seva condició de líder amb un resultat contundent, gràcies a la ràpida reacció en moments adversos.

La victòria per 4-1 davant la UE Engordany sembla indiscutible, i sí que respon a la superioritat de l’Inter durant el joc, almenys a la possessió de la pilota i la pressió en camp contrari. No obstant això, l’Inter ha demostrat un altre cop que pot sobreposar-se a l’adversitat: malgrat un gol en contra a la segona part i no trobar els espais a l’atac, el nostre equip ha sabut mantenir la calma fins a perforar la porteria rival, obrint el tràmit del partit.

Adri Gallego ha tingut una bona oportunitat de augmentar el marcador, però el seu xut ha anat al pal.

Raul Feher ha aconseguit marcar els primers dos gols de l’Inter al partit, confirmant una de les seves especialitats: acabar pilotes aturades en atac. Genís Soldevila ampliava l’avantatge (i també el seu registre personal golejador amb el club, amb 55 dianes) i Besjan Bërnaca marcava el seu primer gol amb la samarreta blava-i-negra per tancar el marcador.

Inter suma 38 punts i està molt a prop de confirmar matemàticament la seva classificació al play-off pel títol de la Lliga Nacional. La pròxima jornada, el nostre equip s’enfronta al cuer, el CE Carroi.

Primer gol de l’albanès Besjan Bërnaca amb l’Inter