Publicado el

Un cop molt dur

Res està definit a la Lliga Nacional 2021-22. I com encara no hi ha res definit, una derrota així fa mal. Més enllà de la distància establerta per l’Inter gràcies al bon rendiment durant el curs, el nostre equip marxa a l’aturada de seleccions sense un bon regust de boca.

Derrota per 2-1 contra l’FC Santa Coloma, únic equip amb el qual l’Inter no té l’average favorable. Després d’una primera part molt fluixa, el nostre equip ha sortit amb una altra cara a la represa, amb una intensitat més a l’alçada del líder de la competició, amb pressió en bloc alt i amb major possessió de la pilota. Joel Paredes ha establert l’empat transitori i, d’una jugada aïllada en defensa, un xut del rival s’ha desviat en la defensa de l’Inter per establir el resultat definitiu. L’Inter ha protestat una falta penal contra Jordi Roca -que ha tingut problemes de mareigs a causa del cop-, però ha quedat sense sanció.

L’Inter es manté amb 41 punts, però ara amb cinc punts d’avantatge per sobre els perseguidors. La pròxima jornada, l’última de la fase regular, serà diumenge 3 d’abril contra la UE Sant Julià.

L’Inter ho ha intentat amb més força durant la segona part. Raul Feher, el central, en ofensiva.

JOSEP ANTONI, AL PODI

El partit contra l’FC Santa Coloma ha esdevingut una fita en la trajectòria de Josep Antoni Gomes a l’Inter Club d’Escaldes. El porter ha fet el seu partit número 74 i és el tercer jugador amb més partits a la història del club, des que es va refundar el 2015. ‘Jose’ solament és superat per Sergio Moreno (119) i Genís Soldevila (101).

El porter ara s’integra a la selecció andorrana de futbol, que disputa dos partits amistosos a l’Estadi Nacional d’Andorra la Vella, contra dos països caribenys: Saint Kitts and Nevis (divendres 25, 20:45) i Grenada (dilluns 28, 20 hores).

Josep Antoni Gomes ja és llegenda de l’Inter