Publicado el

Punt inicial

L’Inter d’Escaldes comença la lluita del play-off pel títol de la Lliga Nacional 2021-22 mantenint la primera posició. L’empat a la primera jornada fa que el nostre equip continuï al capdavant de la classificació.

Un empat a un gol davant l’Atlètic Escaldes, en un partit molt disputat i que l’Inter ha mostrat la seva millor versió a la segona part, amb més intensitat i fent que el rival retrocedís línies. Un gol de Gerard Artigas al minut 78 ha permès l’Inter endur-se un punt de l’estrena al play-off.

Gerard Artigas anota el gol de l’empat

Una bona notícia de la jornada ha estat la reaparició de Jordi Betriu i Víctor Casadesús, ambdós recuperats de diferents lesions. De fet, el gol d’Artigas neix d’una pilota que recupera ‘Viti’ a la sortida del rival.

Inter ara és líder amb 43 punts, dos per sobre la UE Sant Julià, el segon classificat. Després de l’aturada de Setmana Santa, el nostre equip tornarà a la disputa del títol davant la UE Santa Coloma, diumenge 24 d’abril a les 16 hores al Centre d’Entrenament de la FAF.

Víctor Casadesús ha jugat els segons 45 minuts