Publicado el

Tenim llicència UEFA

L’Inter Club d’Escaldes ha rebut la concessió de la Llicència UEFA per la temporada 2022-23. El nostre club aconsegueix aquesta fita institucional per cinquena temporada consecutiva.

La notícia va ser confirmada pel Departament de Llicències de la Federació Andorrana de Futbol, després que el Comitè de Primera Instància va aprovar la documentació presentada per la directiva de l’Inter.

El dossier presentat pel nostre club va aportar els requisits demanats per la UEFA, acreditant les normatives per al primer equip, futbol base, junta directiva i altres elements d’infraestructura com la seu social, una pàgina web vigent i absència de pagaments a intermediaris, entre d’altres.

Agraïm la feina de totes les persones que han treballat de valent per aconseguir aquesta fita: jugadors, entrenadors, famílies i aficionats que fan que el nostre club continuï creixent dia rere dia.

Tots junts, SEREM MÉS!