Publicado el

Seguim amb dignitat

Punt final al somni de la UEFA Champions League per a l’Inter d’Escaldes durant la temporada 2022-23. El nostre equip, tot i perdre davant el Víkingur d’Islàndia, marxa amb el cap ben alt després d’una bona presentació que il·lusiona de cara al següent repte europeu.

La derrota per la mínima davant el campió islandès, que jugava al seu camp i davant el seu públic que ha omplert la grada de l’estadi Víkingsvöllur, és una demostració del creixement de l’Inter en competicions europees: l’equip ha tingut les ganes i el coratge per competir amb els seus mitjans contra un equip molt més treballat, que venia de golejar al potent FCI Levadia i que era el favorit per endur-se la Ronda Preliminar de la Champions.

Iván de Nova, amb una descatada actuació

L’Inter, més defensiu que contra La Fiorita 1967, ha actuat molt ordenadament des de la part posterior, amb bona feina de la primera línia. Defensant l’àrea, el nostre equip aconseguia resistir els atacs locals i, de pas, provocava unes quantes inquietuds davant la porteria rival amb cops de cap de Sascha Andreu i Ahmed Belhadji a la primera part. Tot i continuar la mateixa dinàmica a la represa, un gol d’Ingason al minut 67 ha estat decisiu per equilibrar la final en favor del local.

Inter ara continua la seva experiència europea en una altra competició: la UEFA Conference League, jugant la segona ronda classificatòria contra el perdedor de l’eliminatòria entre Pyunik d’Armènia i el Cluj de Romania, entre el 19 i 28 de juliol.

Ilde Lima, que ha entrat al trereny de joc al minut 85, ha rebut un cop al cap i ha estta traslladat a l’hospital Landspitali de Reykjavík per descartar una lesió de gravetat.