Publicado el

Intimidant un peix gros

El campió de Romania, que al seu palmarès compta amb victòries oficials contra Manchester United i Lazio, amb un valor de mercat 14 vegades més gran i amb expectatives d’arribar a les fases de grups internacionals. Aquest equip ha eliminat l’Inter d’Escaldes de la UEFA Europa Conference League, sí, però amb un sabor molt agredolç.

El nostre equip ha fet patir el CFR 1907 Cluj, en el partit de tornada de la segona ronda classificatòria de la competició. Sí que és veritat que amb un triomf còmode a l’anada, el visitant podia administrar l’eliminatòria al seu gust, però finalment ha estat l’Inter el gran dominador de les accions.

Genís Soldevila ha anotat el primer gol de la història de l’Inter com a local a les competicions europees

El gol de Genís Soldevila al minut 22 era un avís del qual hi venia endavant, amb oportunitats clares d’estirar el marcador favorable, amb escapades d’Aridai Cabrera, penetracions de Sascha Andreu i una rematada al travesser de Chete. Això, sense comptar la falta dins de l’àrea contra Ilde Lima, que l’àrbitre ha considerat com a simulació i ha castigat amb una segona groga. Malgrat la inferioritat numèrica, el nostre equip no ha deixat d’intentar-ho i ha acabat acomiadant-se de la Conference amb un molt digne empat a un gol.

L’Inter marxa a casa amb una victòria i un empat en els seus quatre partits europeus aquesta temporada. Ara, la plantilla agafa unes merescudes vacances, després de la nova aventura continental de l’Inter que s’acomiada amb el cap molt amunt.

Més de 200 persones han fet costat a l’Inter a l’estadi Comunal, seu transitòria per disputar les competicions europees al país