Publicado el

Supertricampions

L’Inter d’Escaldes ho ha tornat a fer: ser el Supercampió d’Andorra. Per tercera temporada consecutiva, el nostre club es queda amb el títol que disputen el campió de la Lliga Nacional i la Copa Constitució, igualant una marca històrica al futbol nacional.

Davant l’Atlètic Escaldes, el nostre equip ha demostrat ser més decisiu en els moments cabdals del partit. L’obertura del marcador al minut 7, gràcies a un gol d’un dels fitxatges, Iñigo Sánchez, li donava a l’Inter un millor control del partit, mantenint la pilota contra un rival que buscava la possessió.

Iñigo Sánchez, amb la cara plena de gol després d’obrir el marcador

A la represa, l’Inter ha pogut estirar l’avantatge amb dues ocasions clares de gol i amb un jugador de més, a causa de l’expulsió d’un rival per falta d’últim home contra Gerard Artigas. No obstant això, Atlètic ha igualat el marcador amb un penal al minut 61. Amb l’Inter bolcat sobre la porteria rival, la contundència ofensiva del nostre equip ha tingut el premi al minut 93: una centrada de Chus Rubio es desviava als peus rivals i es colava a l’escaire.

Inter assoleix el tercer títol de la Supercopa d’Andorra de la seva història. És, a més, el club que aconsegueix igualar la marca de la UE Sant Julià, únic equip fins ara en guanyar un tricampionat consecutiu de la competició entre l’any 2009 i 2011. Un bon impuls de cara al començament de la Lliga Nacional 2022-23, quan el nostre equip s’enfronti a l’FC Ordino diumenge vinent.

La celebració després del gol provocat per Chus Rubio