Publicado el

Competint contra els millors

«Hem de saber d’on venim i el que vivim dia rere dia», era el que se sentia al vestidor de l’Inter Club d’Escaldes. Al cap i a la fi, el nostre equip notava que l’amistós contra l’FC Andorra era un gran aparador -potser el més visible del Principat-, sabent les virtuts i mancances. És així com l’Inter ha sortit de l’Estadi Nacional amb el cap ben alt, més enllà de la derrota.

Ha estat victòria de l’equip Tricolor per 3-1, en la tercera edició del Derbi Andorrà entre el campió de la lliga local i el degà del futbol nacional. Un partit que majoritàriament ha dominat l’equip de la Segona Divisió espanyola, amb el seu estil marcat de joc amb molta combinació de pilota. Igualment l’Inter ha sabut competir defensivament durant molts minuts.

Jean Luc Assoubre, important agent ofensiu a la primera part

De fet, l’Inter ha estat més a prop d’obrir el marcador amb un xut de Sascha Andreu després d’una bona passada d’Adri Gallego. No obstant això, el local s’ha avançat amb un gol de Sinan Bakis al minut 23. El mateix Andreu ha aprofitat un error a la sortida de pilota per establir l’empat a un gol al minut 33. Inter, a la tercera edició del Derbi Andorrà, ha aconseguit un altre cop perforar la porteria del Futbol Club Andorra. Un golàs de falta directa de Rubén Bover deixava el marcador favorable als Tricolors al minut 41.

Sascha Andreu amb Nico Ratti: esportivitat més enllà del gol

A la represa, l’Inter ha sortit amb una mica més de cura a la part defensiva, retrocedint uns metres cap a la porteria pròpia. Els múltiples canvis (cada equip ha fet substitucions a la seva conveniència) no han modificat el partit. Fins i tot, l’Inter ha tingut una ocasió d’empat de Roger Marcè després d’una escapada d’Iñigo Sánchez per l’esquerra. A l’afegitó, Germán Valera anotava el 3-1 final.

Un partit de preparació molt exigent abans del primer repte oficial de l’Inter l’any 2023: la Copa Constitució. Diumenge, a les 15 hores al CE de La Massana, el nostre equip buscarà el pas als quarts de final contra la UE Santa Coloma.

Carlos Martínez, pare de dos nens de la nostra Escola, amb Pau Bosch i Sascha Andreu