Publicado el

Europa: ens veiem aviat

Inter Club d’Escaldes, un altre cop, és un equip europeu! El nostre equip ha aconseguit la classificació matemàtica per disputar una competició continental en la temporada 2023-24.

La victòria per la mínima contra la UE Santa Coloma esdevé el segell per als bitllets per a la pròxima temporada a Europa. Un solitari gol de Chete al minut 84, després d’un córner, ha desnivellat un partit molt tancat, però que el nostre equip ha pogut tirar endavant.

Inter suma 52 punts, i manté la distància de cinc punts amb el líder Atlètic Escaldes, quan falten tres jornades per al final. El títol de la Lliga determinarà si el nostre equip torna a la UEFA Champions League o també a la UEFA Europa Conference League.

El gol de Chete, clau per assegurar el bitllet a Europa