Publicado el

No deixem de lluitar

Sòlida victòria de l’Inter Club d’Escaldes, que continua fent els seus deures a la Lliga Nacional 22-23. El nostre equip manté les possibilitats matemàtiques per aconseguir-ne el títol.

Tercer gol de Chete en la temporada. Curiosament, tots tres han estat anotats als últims tres partits.

Voluminós triomf per 5-0 contra la UE Sant Julià, cuer de la competició, i que consolida l’Inter amb la condició d’equip més golejador de la Lliga (73 gols en 26 partits). Aquesta victòria, la 16a durant la competició, ha estat possible gràcies a una contundent demostració en atac, amb diferents variants com el xut llunyà i les jugades d’estratègia, a més d’una bona presentació del bloc defensiu, capaç de mantenir la porteria a zero per catorzè cop a la temporada.

Inter, això sí, depèn d’una ensopegada del líder Atlètic, que compta amb 60 punts, cinc més que el nostre equip quan falten dues jornades per al final. Les autoritats de la competició han anunciat que les últimes jornades es jugaran amb horari unificat en cas que continués en disputa el títol, la permanència i el descens.

Sisena presentació de la temporada d’Alain Petxarroman. El basc ha començat el partit com a migcentre i ha acabat com a punta.