Publicado el

La història és nostra

Inter d’Escaldes, per primer cop a la seva història, passa de ronda en una competició europea! El nostre equip ha superat la Primera Ronda Classificatòria de la UEFA Conference League, després de mantenir l’avantatge contra el Víkingur de les Illes Fèroe.

Un empat a un gol que, gràcies a la victòria de l’Inter al partit d’anada, fa que el nostre equip hagi mantingut la primera opció i, per tant, classificar a la fase següent de la competició europea.

A l’estadi Djúpumýra, de la ciutat feroesa de Kláksvik, l’Inter ha volgut controlar el partit des del primer minut, amb un bon ordre defensiu i mantenint l’estructura al migcamp. De fet, el nostre equip ha trobat espais entre línies per inquietar a la primera part, i coronat amb un gol de Sascha Andreu al minut 65. A partir d’aleshores, l’Inter ha intentat conservar l’avantatge amb més precaucions defensives, cedint terreny ofensiu i cedint un penal al minut 76. Malgrat un gol en contra anul·lat al minut 96, l’Inter ha assegurat un empat clau per certificar una històrica classificació.

Inter d’Escaldes aconsegueix per primer cop passar una ronda en competició europea. Després de 12 partits disputats en Europa, el nostre equip assoleix aquesta fita inèdita que li permet fer història.

Setmana vinent, a la Segona Ronda Classificatòria de la UEFA Conference League, l’Inter disputarà partits contra l’Hibernian d’Escòcia: l’anada, el 27 de juliol a l’estadi Comunal, i el 3 d’agost a la ciutat escocesa d’Edimburg.