Publicado el

Una pretemporada que crema

Intensos primers dies de treball per a l’Inter Club d’Escaldes, que ha obert la seva pretemporada per a les competicions nacionals vinents.

Amb una plantilla conformada principalment amb jugadors que van participar la darrera UEFA Conference League, on el nostre club va aconseguir una històrica classificació a una ronda següent, l’entrenador Otger Canals dirigeix els treballs sota una intensa i inusual calor al país. Tant és així que dijous i divendres, les sessions s’han avançat a primera hora del matí per evitar problemes derivats de les altes temperatures.

La pretemporada inclou treballs de potència física al centre LAT Andorra.

Dissabte, a Manresa, el nostre equip juga un amistós contra el CE Manresa a les 19 hores a l’estadi Municipal Congost. Dijous vinent, nou partit de preparació contra La Seu d’Urgell FC. Dissabte 2 de setembre, amistós contra l’Atlètic Escaldes, en un avançament de la pròxima Supercopa d’Andorra, fixada per al 27 de setembre. La pretemporada, de moment, es tanca amb un amistós davant el CE Carroi el 9 de setembre.

RIVEROLA, CONFIRMAT

Martí Riverola és el primer jugador confirmat per a l’Inter d’Escaldes per al curs entrant. El migcampista de 32 anys compta amb formació professional al FC Barcelona, on va disputar la fase de grups de la UEFA Champions League la temporada 2011-12.

Riverola disposa d’una destacada trajectòria que inclou etapes al Vitesse de Països Baixos, el Bologna italià, i el RCD Mallorca i la UD Ibiza, entre d’altres. Al nostre país va destacar al FC Andorra, on va jugar per quatre temporades i representant el progrés de l’equip Tricolor des de la Primera Catalana fins a la Segona Divisió espanyola.