Publicado el

Amb gust de poc

L’Inter d’Escaldes enreda els primers punts a la Lliga Nacional 23-24. Davant l’FC Ordino, sembla un partit molt còmode per al nostre equip, però finalment suma solament un punt.

Ha estat un empat a dos gols, amb un inici idíl·lic per a l’Inter amb dos gols provinents de l’estratègia (Marc Caballé al minut 4 i Raul Feher al minut 10), però el rival ha sabut equiparar el ritme del partit i ha aconseguit equilibrar el marcador. Més enllà del domini territorial de l’Inter, el nostre equip no ha estat encertat davant la porteria rival als minuts finals.

La Lliga continua dissabte per a l’Inter, amb l’inici de la tercera jornada davant la UE Santa Coloma (20:30 hores). No obstant això, a mitjan setmana el nostre equip tindrà el repte del primer títol de la temporada: la Supercopa d’Andorra, contra l’Atlètic Escaldes (dimecres, 20:30, Centre d’Entrenament de la FAF).

Bona presentació de Jean Luc Assoubre