Publicado el

Una bona set-mana

L’Inter d’Escaldes marxa amb molt bones sensacions a l’aturada de seleccions. El nostre equip ha aconseguit una altra victòria voluminosa davant un rival que s’estrena aquesta temporada a la Primera Divisió.

Triomf per 6-0 davant l’Atlètic Amèrica, cuer de la classificació, configurada gràcies a una molt bona primera part, on el nostre equip ha estat àmpliament superior. El tràmit del partit ha estat afavorida amb l’expulsió d’un defensa rival al minut 4 per ficar la mà quan la pilota anava cap a gol.

Domi Berlanga anotant el primer dels seus tres gols davant Atlètic Amèrica

Un triplet de Domi Berlanga -segon hat-trick del davanter a la Lliga-, doblet d’Abel Argañaraz i un gol d’Ángel de la Torre han contribuït a la victòria del nostre equip.

Inter suma 19 punts i assegura la segona posició de la Lliga Nacional, abans de l’aturada pels partits de la selecció andorrana contra Bielorússia i Israel. Inter reprèn la Lliga diumenge 26, contra l’FC Pas de la Casa.

Eric Ruiz, titular davant Atlètic Amèrica