Publicado el

Arriba l’alba

Una nova aventura s’acosta per a la nostra Escola. El 5 d’octubre és la data assenyalada per al començament de les lligues de totes les categories de futbol base i els equips de l’Inter Club d’Escaldes hi volen ser protagonistes.

Deu equips de les nostres categories de base s’estrenen dissabte vinent a la primera jornada de les seves respectives lligues. Aquesta temporada, la principal novetat de l’Inter és la creació d’un equip C de la categoria Aleví.

De moment se sap els rivals de la primera jornada, però encara no s’ha determinat els camps ni els horaris de joc. Recordeu que la programació de la jornada més propera estarà publicada a la secció Calendari del nostre futbol base.

PRIMERA JORNADA DE LA NOSTRA ESCOLA A LA TEMPORADA 2019-20

CATEGORIA LLIGA RIVAL
Prebenjamí Divisió 1A CE Comapedrosa
Benjamí A Divisió 1A FC Encamp A
Benjamí B Divisió 1B FC Encamp B
Benjamí C Divisió 1C FS La Massana B
Aleví A Divisió 1A FC Santa Coloma
Aleví B Divisió 1B Atlètic Escaldes A
Aleví C Divisió 1C UE Engordany B
Infantil Primera Divisió CE Comapedrosa
Cadet Primera Divisió UE Engordany
Femení Divisió 1A FC Ordino
Aquesta temporada s’estrena l’Aleví C de l’Inter